Blok klejony i powodz

Usługi pogrzebowe w Lublinie. Zakład Pogrzebowy działający na ...

Otorz jako ze polecalem klej PatexSuperFIX do klejenia blokow tak dzisiaj sie z tego wycofuje.
Blok wykonany metoda klejenia przetrwal 3 lata ,kiedys chlodzil K6-2 i pozniej lezal czasami zalany woda dla sprawdzenia szczelnosci.
Przelezal Durona 650 ,Athlona 1700+,durona 1400 ,az wkoncu trafil na Athlona 2000+ i pochodzil 2h.
kropla wody na karcie graficznej zawiesila komputer.
Po zdjeciu odkrylem ze sa slabo go docisnalemi dlatego mial wydajnosc gorsza niz Mint M5B ,wiec po prawidlowym zalozeniu mialby taka sama wydajnosc - jak na klocek z aluminium to nie tak zle.
Niestety los nie sprzyja testom blokow total home manufactured - najpierw plyta z odczytem temp z diody mi sie spalila ,a teraz blok sie rozlecial :evil:

Sedno sprawy jest takie ze nie polecam blokow klejonych ,jak juz niemiecka chemia puszcza to nic nie wytrzyma. No i znow lece na AC ,bo uklad przebudowalem i nie wloze bloku CPC.
Qrde od 5 lat bawie sie w WC i jeszcze nawet kropla mi na kompa nie wyleciala - polacam zarazem 8KHA+ ,przezyla juz zalanie woda i piwem (nie przeze mnie :P )


To ¿e p³yta prze¿y³a wielokrotne zalanie zaliczy³bym raczej do szczê¶cia, ni¿ solidno¶ci p³yty... no ale có¿.
Puki co na ¿adnej p³ycie g³ównej nie zamieszczj± plakietek "water resistant" wiêc mo¿na twierdziæ ¿e wszystkie s± tak samo podatne na dzialanie wody tudzie¿ zupy chmielowej.

Nie znam dok³adnie tego kleju, ale czy mo¿e po zaschniêciu nie jest kruchy ? Je¶li tak to mo¿liwe ¿e blok o co¶ uderzy³ i klej siê wykruszy³.
Swoj± drog± 3 lata to i tak nie¼le, ak na klejony.
klej jest sztywny ,ale nie kruchy
puscilo polaczenie z plastikiem ,co jest dla mnie nowe bo poprzedni blok klejony Poxipolem puszczal na aluminium
moze czas tego kleju minal ,a moze to pozostalosci kreta po czyszczeniu nagrzewnicy
teraz juz niewazne - zabieram sie za blok skrecany do klejonych juz nie wracam (choc mialem przygotowany juz nastepny; wystarczylo skleic :roll: )
Podej¿ewam ¿e to mog³a byæ po czêci wina "KRECIKA" jest to substancja o w³a¶ciwo¶ciach ¿r±cych, mog³a naruszyæ spoinê a do tego czas ekspolatacji + krecik mog³y wp³yn±æ na trwa³o¶æ po³±czenia. U mnie siora kiedy¶ wyla³a wodê najgorzej dosta³o siê grafice pojawi³y siê zniekszta³cenia obrazu ale po osuszeniu wszystkiego wszystko dzia³a³o oki grafa ¶miga do dzisiaj w innym kompie.


Mi kiedy¶ kociczka "zaznaczy³a" kartê muzyczn± (tak wiem ¿e kociczki teoretycznie nie maj± interesu do znaczenia terytorium, ale klnê siê na Boga ¿e moja "czym¶" to robi³a... dziwny kot). Komp chodzi³ nawet karta dzia³a³a, tyle ¿e w g³o¶nikach trzeszcza³o. Woda tak odrazu nie spali kompa, chyba ¿e kropla padnie na jakie¶ uk³ady steruj±ce napiêciami.

Na czym bazuje krecik ? HCL ?
Nom.... najlepiej skrêciæ i uszczelniæ silikonem - jak kto¶ lubi czane uszczelki to mo¿na u¿yæ czarnego silikonu bo snacznie ma lepsze w³a¶ciwo¶ci od gumy....

P.S. ja mie³ame 6 razy zalanego kompa... :mrgreen: 5 razy za spraw± bloków z MCS i CFD i raz przez w³asn± konstrukcje. Bloki firmowe maj± za w±skie króæce i trzeba u¿ywaæ cybantów a mi siê nie chce ich zak³adaæ :mrgreen: :whistle:
ja nawet nie wiem co to s± cybanty, wiêc tymbardziej nie stosujê :] (chyba ¿e tak nazywasz zaciski, to i owszem takie co¶ mam).

Wogóle co za porowniony pomys³ te profilowane kro¶ce (jakby grot strza³y, takie zwê¿enia i poszerzenia na zmianê przy wej¶ciu). Przez te szparska nie mo¿na uzyskaæ szczelno¶ci, 100 razy lepsze s± zwyk³e- g³adkie.
Cybant = zacisk - tak zagadza siê - ale termin "fachowy" to cybant, tak mówi± na to w hydraulicznym gdzie mo¿na takie kupiæ.

Choinki s± ok. i to jest dobry pomys³ bo znacznie ³atwiej siê nak³ada i zdejmuje w±¿ - kiedy¶ zrobi³em parê Prisonów z rurkami prostymi 12mm - gorzej siê w±¿ nak³ada³o :/ znacznie gorzej.... :( wolê choinki - tylko w³±snej roboty bo s± szersze ni¿ w±¿ wiêc na tyle ciasno wchodz± ¿e nie trzeba zacisków :) ale ci co robi± "firmowe" to slatego stosuj± kupne chinki ¿e szybciej - choæ taka jedna kosztuje 5z³ :/ przynajmniej u mnie w Milanówku i Brwinowie - moje okolice....
Kyniek ja na twój blok z tymi 12 mm g³adkimi zalo¿y³em wê¿a i wchodzi³o zbyt lu¼no jak pu¼niewj doczyta³em w±¿ mia³ 12,5mm poprostu posz³y w ruch cybanki i silikon bo mi sie nie chcia³o zmieniaæ wszystkiego. I lataæ za wê¿em i chodzi nie zmiennie po dzi¶ dzieñ od pocz±tku wakacji. Ja najeicej za choinke tyle ¿e 1/2 cala (chyba) da³em oko³o 3,6z³ w Lublinie a tak± sam± pu¼nie u mnie w £êcznej dosta³em za 2,8
Niemam zaufania do choinek- jak to nazywasz. W moim wypadku bez zacisku i silikonu, wyra¼ñie widaæ ¿e pod wê¿ykiem w miejscu wg³êbienia zbiera³a siê woda. Dla mnie to niedopuszczalne.
P³aska rurka ma wiêksza powierzchniê styku z wê¿em, choinka tylko cieniutkie okrêgi (3 czy i le ich tam jest).

¯e w±¿ gorzej wchodzi, to oczywi¶cie masz racjê, ale i lepiej siê potem trzyma.
jezeli chodzi o same bloki to choinki sa klopotliwe bo w topie trzeba wykonac gwint calowy - upierdliwa sprawa ,ciezko uszczelnic
weze rzeczywiscie robia fi12.5 ,a rurka miedziana ma fi12 - waz lekko wchodzi i wystarczy zacisnac cybantem bez dodatkowych zabiegow
na krocce wlasnej roboty mozna zastosowac gwint drobnozwojny i mamy wtedy wieksze pole do popisu przy uszczelnianiu
Ja doszed³em do wniosku, ¿e najlepszym wyj¶ciem jest za³o¿enie wê¿a na grubsz± rurke. Ja to robie tak biore rurke 15 szklanke w¿±tku silikon i wê¿a 12,5 wew. ¶rednica. Nastêpnie wk³adm koñcówke wê¿a do wody. w tym czasie bardzo ma³± ilo¶ci± silikonu posmarowuje koñcówke wê¿a. W±¿ siê rozsze¿a i robi miêki a silikon na rurce robi najpierw jako smar a pu¼niej wype³nienie potencjalnych ubytków. A w±¿ w miare g³adko wtedy wchodzi. Choæ nie ukrywam, ¿e z minute trzeba siê namêczyæ :mrgreen: .
No w waszych przypadkach jest to dobre rozwi±zanie... ale ja swego czasu musia³em do¶æ czêsto zmieniaæ bloki :/ u mnie bloki powinny siê ³atwo zak³adaæ i ³atwo zdejmowaæ.... pracuje nad sposobem montowania bloków umozliwiaj±cym wymianê bloku bez spuszczania wody - narazie wpad³em tylko na pomys³ z zaworami....
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • konstruktor.keep.pl