pytam bo karta przy 380/540 generuje vpu recovery (co sugeruje przegrzanie rdzenia)
a przy 400/400 juz nie...
czy odlaczenie zasilanie wiatraczka z karty daje jej wiecej energii?
Vpu recover ma za zadanie resetowac karte jakby sie zawiesila wiec wcale nie musisz miec problemu z gpu. Od³aczenie wiatraczka nie da jej dodatkowej energii - wiatracvzek korzysta z napiecia 12V a to przez uklady elektroniczne karty jest prawie nieuzywane, przynajmniej w radkach serii 9600. Pamiec nominalnie powinna ciagnac cos okolo 10W mocy a chip pewnie tez niewiele wiecej jesli wogule. Nominalnie zlacze agp moze dostarczyc chyba 45W chociarz realna wartosc zalezy od jakosci plyty i zasilacza. Jesli przy zlaczu agp masz cos co wyglada jak jedna faza zasilania procka czyli jest mosfet, dlawik i elektrolit to z dostarczeniem 45W do grafy nie powinno byc problemu. Nie wiem jak na epoxach ale na abitach, czy moim msi, napewno cos takiego jest.
obejrzalem ta plyte ale nie wiem dokladnie o ktory uklad moze chodzic bo nie wiem jak wyglada dokladnie - a takich mosfeto-podobnych jest tam troche
czyli czeka mnie jeszcze duzo testow karty......
o³welk³oking ¿mudne zajecie... :P
[ Dodano: Czw 18 Lis, 2004 ]
a jakie oprocz przegrzania rdzenia moga byc powody vpu recover???
Lekko skomplikowane pytanie.
VPU recover resetuje karte graficzna jesli ta przestanie odpowiadac na wydane polecenia. Nie ma co kryc, ze dla samej karty ogranicza sie to do powieszenia gpu. Przyuczyny moga byc rozne, np moze to byc wewnetrzny blad gpu, wadliwa instrunkcja badz uszkodzone dane dostarczone z pamieci. W efekcie gpu musi wykonac operacje niemozliwa i efekty sa oczywiste.
to duzo wyjasnia - wczesniej glowilem sie czemu mam vpu recover skoro rdzen/radiator sie nie nagrzewa prawie wcale :/