u mnie jest temp 30-33*C ale przy otwrtej budzie i na dysk sobie leci 80tka na 5V wczesniej miealem 26-28 bo wiatraczek lepiej ustawilem traz sie pzrestawil i jest ciut wieksza mi sie nie chce wlazic i tego poprawiac
44*C to troche duzo. jak dla mnie to bardzo.
Owszem ale to jest dysk zewnętrzny w szczelnej obudowie.Lecz czy powinna być mimo tego tak wysoka?(niektórzy piszą iż dyski osiągają im ok:50 "C)
Odpowiadając na Twoje pytanie: Nie powinieneś się niepokoić. A teraz uzasadnienie:
Producent generalnie zaleca, aby dyski twarde pracowały w temperaturze 5-55*C, wedle zasady. Jest to znacznie niższy zakres niżeli dla procesora (do 70*C) czy karty graficznej (do lub nawet powyżej 90*C).
Generalnie, dysk twardy w czasie ciągłej pracy (LOAD) nie powinien przekraczać temperatury ~40-45*C, w spoczynku możliwie niska ~20-30*C). Długa oraz ciągła praca dysku twardego , a więc przetwarzanie danych powoduje wzrost temperatury samego dysku twardego (prawa fizyki).
Niepokoić można się w przypadku, gdy po kwadransie od uruchomienia dysk twardy notuje temperaturę na poziomie 40-kilku *C w spoczynku.
Podniesienie średniej temperatury pracy HDD o 5*C wpływa negatywnie na stabilność jednostki oraz może zostać porównane do zmiany trybu pracy HDD z 10% do 100% obciążenia (workload/load).
Każdy spadek średniej temperatury pracy HDD o 1*C równa się, mniej więcej, podwyższeniu jego żywotności o 10%. Z tego względu dobrze jest trzymać komputer, w tym urządzenia zewnętrzne z dala od emiterów nadmiernego ciepła (np. kaloryfer)/zimna (wystawienie urządzeń elektronicznych na temperaturę poniżej lub bliskiej 0*C).
ja mialem ponad 60*C tyle ze caly osprzet grzal całą bude wiec i dysk musial sie "podgrzać" ale co WD to WD. W sumie to jeden dysk 2GB WD stary jak swiat pracowal 24/7 w serverze oczywiscie musialem go jakos wyciszyc a ze to 2GB stary Western to oczywiscie nie dbalem o temperature :D no i po 3 dniach mozna bylo sie poparzyć ;] i dzialal caly czas :D
qrde nie doczytalem ze zewnetrzny ;/