Gratuluje pomys³u!!! :idea:
My¶lê, ¿e to forum w mairê up³ywu czasu zyska sobie popularno¶æ i zwiêkszy siê liczba wiadomo¶ci.
Fmmm... O co tu biega :wink: :?:
Chodzi³o tylko o stworzenie dzia³u dotycz±cego elektroniki ;)
Jak ja nie lubie tego przedmiotu w szkole. Mamy strasznie popierniczona babke, ktora zaklada ze wszysko umiemy. Po za tym strasznie smeci. :P
Chyba nie zaprzeczysz, ¿e elektronika jest do¶æ pomocna w podkrêcaniu i w kompie? Co powiesz o wentylatorach sterowanych przez regulatory temperatury, sterowniki napêdów, uk³ady pomostowe przy procesorach, przeróbki portów itd...
Pzdr.
Zgadzam sie ze to sie bardzo przydaje. Chodzi mi tylko oto ze z lekcji nic nie wynosze, wiecej ucze sie sam z ksiazek albo metoda prob i bledow.
BTW nawiazujac do tematu Witam :wink:
To prawda. Nie mogê powiedzieæ, ¿e prosto siê jest nauczyæ czego¶ bez praktyki. Czasami jest tak, ¿e nie jest siê w stanie nic nauczyc od z³ego nauczyciela [normalka ;)]
Jak to bez praktyk?!?
A 2 spalone procki (386 i 486 :wink: ), 3 podrasowane zasilacze (z czasow jeszcze AT), i kilka naprawionych dupereli w domu :) Nie ma to jak metoda prob i bledow.
O to mi chodzi³o ;)
486 trudno spaliæ przy normalnym krêceniu :lol:
Ale to nie bylo normalne krecenie..... :wink:
ale sobei chlopaki dyskusje nawiazaliscie :-)
Pio jak podrasowales zasilacze do kompa ?
jakies diody czy cus w celu dopasowania napiecia (bo troche odbiegalo od normy) - Oczywiscie nie obylo sie bez pomocy sasiada :wink: - on sie na tym lepiej zna :)
Mo¿na siê w to bawiæ. Zwykle to polega tak jak kolega wspomnia³ podmian± diod, tranzystorów kluczuj±cych itd. Oczywi¶cie wszystkie elementy trzeba wymieniæ na wytrzymalsze. Nie nale¿y zapomnieæ o ch³odzeniu.
Nie nale¿y siê przejmowaæ temperatoru± na elementach elektronicznych, je¿eli temperatura nie przekracza 60C.
No tak. Czesto na plytach gownych, w zasilaczach widac miejscena kondensator, ktorego nie ma. taka oszczednosc producentow :-( zakladam, ze mozna wstawic w to miejsce jakis. jaka wartosc wybrac ?
tMQ - zwykle te puste miejsca to miejsce na elementy pod inn± wersjê zasilacza. Niektóre serie tak jak mówisz, s± okrojone. Ale trzeba to dok³adnie sprawdziæ.
Po prostu producent mo¿e korzystaæ z tej samej p³yty g³ównej zasilacza na parê modeli zasiliaczy.
To tak samo jak w plytach glownych, jest kupe wolnych miejsc w tanszych modelach, i wszystkie zajete w drozszych :)
Kupê miejsc. Szkoda tylko, ¿e siê ich nie da wykorzystaæ :)
Np. uruchomienie sieciówki na p³ycie.
Trzeba siê liczyæ z wlutowaniem uk³adu, portu i przeprogramowaniu BIOS, co prawie jest niewykonalne (je¶li chodzi o lutowanie takiej p³yty SMD w domowych warunkach)
gdzies czytakem koles wlutowywal kondensatory i oporniki na p4s8x aby uzyskac stabilnie pamieci na 200 mhz... czyli mozna wlutowywac :)
Kondensatory i oporniki mam (walaj± mi siê gdzie¶ po dywanie). Jutro biegnê do sklepu po jak±¶ porêczn± lutownicê i poæwiczê na serwerze w piwnicy :twisted:
Jak siê ma sprzêt mo¿na wszystko zrobiæ :)
Albo zap³aciæ 20 z³otych od punktu specjalistycznej firmie :idea: