Telewizor z Radeonem 9550

Usługi pogrzebowe w Lublinie. Zakład Pogrzebowy działający na ...

Oczywiście chodzi o wyświetlanie filmów na telewizorze podłączonym przez S-Video. Wszystko ładnie pięknie, ale jak daję film na pełny ekran to się otwiera na monitorze a nie na ekranie telewizora. W skrajnym przypadku kiedy ustawiłem aby telewizor wyświetlał to samo co monitor przy maksymalizacji na monitorze był film, na telewizorze czarne tło i napisy. Da się cos z tym zrobić?


Trzeba przestawić w sterownikach żeby telewizor był głównym wyświetlaczem, a monitor drugim :wink:
u mnie radzio 9550 chodził na tv-oucie przy catalystach i omegach bez problemu, jak pisze allmark sprawdź ustawienia
Właśnie przed chwilą też do tego doszłem. A czy da sie tak aby film był wyświetlany na telewizorze jako domyślnym, a na ekranie komputera były normalne aplikacje? Druga sprawa jak ustawić telewizor tak aby wyświetlane na nim było to samo co na monitorze? Już raz mi się ta sztuka udała, ale nie pamiętam jak to zrobiłem :)


dla mnie zawsze się włączał film i na kompie i na tv jednocześne, a żeby było oddzielnie musiałem włączyć tryb bodajże teatralny
I sam sobie odpowiedziałem na większość pytań :)
Niestety w opcji klonowania film wyświetla mi się tylko na monitorze, na komputerze wyświetla mi się czarna ramka, ale jakoś przeboleję. Dzięki za pomoc.
chciałem pisać podobny temtat ale skoru już tak ejst to tu napisze
otóż mój radzio nie wyswietla poprawnie obrazu na TV są takie przemazania obrazu np w czerwonym miejscu jak puszczam film jest to samo byc moze wina kabla ot tv out kabel był wcześniej podłączony do gf 4 i wszystko działało tyko że ten kabel ma 4 piny i jeden duży plasikowya radziu ma 7 pinów jeden większy na coś takiego plastikowego(chyba) obraz wygląda normalnie ale tylko jak dam NTSC japonia bo na każdym pal jest to samo :[

p.s w załącznika zdjęci kabla i tv-outa

dzęki z góry
To chyba wina telewizora.
to jakiś stary philips :(
Ja sam mam jakiegoś noname Condora, chociaż w środku nawet rasowo wygląda. W każdym razie obraz wyświetlany z komputera jest trochę rozmazany. Teksty w okienkach już ciężko się czyta. Chociaż filmy ładnie wyświetla. Próbowałem już ustawień ostrości i plamki w sterownikach ATI ale niewiele pomogło. IMHO tak więc chyba czasami tak jest ze starszymi albo gorszymi telewizorami.
żeby obraz był dobry musi być dobrej jakości kabel grafa---tv, i przy nim obraz nie jest idealny
Też racja. Ja mam byle jaki kabel i to długi bo około 10m, a to robi swoje. Ale jak dla mnie do filmów jest w porządku.
moze jest cos dla radkow tak jak TVTool dla kart nvidii :?:
Hehe, sam właśnie takie samo pytanie miałem, bo ten standartowy program ATI strasznie mnie razi.
Motykas, jak długi kabel masz?
kurde mój kabel ma 15 m :D ale gf na tym TV normalnie wyświetlał obraz filmy a sam kabel kupilem na allegro chyba za cos kolo 5 dych a telwizor ma chyba z 6 lat
Na kartach nvidia'i da rade ustawić tak aby na TV i monitoże leciał film i był widoczny tu i tu. (Na wszystkich sterownikach to nie działa) Wiec u konkurencji też powinno dać się to zrobić.
Na radeonie też da radę tak ustawic, ale wtedy monitor ma odświeżanie 50Hz. Inaczej też można ustawi tak aby na telewizorze było to samo co na monitorze, ale wtedy gdy jest puszczany film na monitorze to na telewizorze jest czarna ramka.
Excray, też tak było na Geforce'ach ale kilka edycji sterewników coś porawili mi można zablokować (wymusić) niezaleźnie odświeżanie dla TV i monitora
Hmmm, to znaczy na Radeonie (ja mam Radeona 9550) u mnie jest tak, że mogę wymusić niezależne odświeżanie w trybie klonowania, ale film już sie nie wyświetla. Tak jak mówiłem jest czarna ramka. Żeby film się wyświetlał na telewizorze i monitorze w trybie kloniowania muszę ustawić odświeżanie 50Hz dla monitora. Może taka karta, a może sterowniki kiepskie.
A czy bufor overlay (nakladka) moze byc wogule sklonowany? Bo programy do odtwarzania filmow wlasnie w nim umieszczaja obraz. Bufor ten logicznie znajduje sie zawsze poza obszarem widocznym - tzw. primary surface. Stosuje to wszystko, gdyz karta jest w stanie niezaleznie rozjasniac itp. kazdy z buforow. Pozniej ovarlav jest sprzetowo, z wykorzystaniem tzw. kluczowania kolorow, nakladany na primary i mamy obraz. Pewnie czarna ramka to klopot ze zorganizowaniem tej ostatniej operacji na odbiornikach pracujacych niesynchronicznie - z innymi czestotliwosciami odswiezania. Albo overlaya nie da sie sklonowac.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • konstruktor.keep.pl